Revisorer, valberedning

Revisorer

Ordinarie:
Friederike Gerlach (Mp) ordförande Östgötamusiken
mail: friederike_g@hotmail.com

Filip Reinhag (S) vice ordförande GotlandsMusiken
mail: filip.reinhag@gotland.se

Ersättare:
Marianne Andersson (C) vice ordförande Scenkonst Sörmland
mail:marianne.politik.andersson@strangnas.se

Örjan Berglund (C) ordförande Musik i Uppland
mail: orjan.berglund@centerpartiet.se

Valberedning

Kjell Gustafsson (C) vice ordförande Vara Konserthus
mail: kjell.gustafsson@vara.se

Beatrice Toll (S) vice ordförande Kultur i Väst
mail: beatrice.toll@kulturivast.se

Jan Carlsson (S) vice ordförande Musik i Syd
mail: carlssonjan@hotmail.com

Abshir Osman (M) 2:a vice ordförande Scenkonst Sörmland
mail: Abshir.Osman@regionsormland.se